Kabtek

KABTEK Kablo

Hakkımızda

KABTEK, Türkiye'nin önde gelen kablo firmalarından biri olarak, kablo sektöründeki etkileyici başarıları ve olağanüstü performansı sayesinde günümüzde uluslararası arenada da tanınan, kendini kanıtlamış, güvenilir ve yüksek kaliteli kablo ürünleriyle dünya çapında üretim yapan bir firmadır.

1995 yılında kurulan KABTEK, 1996'da silikon kablo üretim dünyasına adım attı. Hızlı bir ivme yakalayarak, 1998'de kauçuk esaslı kontrol kumanda ve besleme kablolarının, 2000'de ise kauçuk esaslı orta gerilim kablolarının üretimini başarıyla gerçekleştirdi. Kalite ve fiyat denklemini ustalıkla dengeleyen pazarlama stratejisi sayesinde, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan KABTEK, bu yaklaşımıyla küresel çaptaki olumlu tepkileri üzerine topladı. Yerel pazardaki büyümesine ek olarak, 2000'li yılların başında Almanya ile başladığı ihracat hamlesi sayesinde kısa sürede üretimini uluslararası arenaya açmayı başarmıştır. 

Bugün üretiminin %90’ını başta Batı Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. Dünya standardındaki kalitesini bu yolla tescil ettirmektedir.

Avrupa'nın en modern tesislerinden birine sahip olan Kabtek; 15000 m2 kapalı alana ve 21000 m2'lik toplam üretim tesisine sahiptir. Bu tesis, aylık 850 ton kapasiteyle silikon, kauçuk, PVC ve HFFR ve Solar kablolarını üretebilmektedir. Her Kabtek markalı kablo, konusunda uzman ve deneyimli yaklaşık 210 kişilik bir ekip tarafından, ISO 9001 standartlarına uygun olarak ve en son çağdaş ve teknolojik üretim yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

“Kalite, güven ve iyi servis” ilkesini geleceğinin güvencesi olarak belirleyen Kabtek, 2009 yılı İMMİB verileri göz önüne alındığında; 80 – 1000V kablo ihracatında Almanya ve Fransa’ya en fazla ihracat yapan Türk Firması olmanın gururunu yaşamaktadır.

KABTEK Kablo

Misyon & Vizyon

DÜN

1995'te kurulan Kablotek'in ilk günden beri değişmeyen ana misyonu, ürettiği tüm kablo çeşitlerinde toplam kalitesi ve servisiyle 'Koşulsuz Müşteri memnuniyeti' oldu.

01
BUGÜN

Kablotek, doğru kaliteli ürünleri, uygun fiyata, söz verdiği zamanda ve istendiği şekilde teslim etmesiyle artan taleple büyümektedir.

02
YARIN

2002'de uluslararası pazarlara açılan Kablotek, deneyimi ve vizyonuyla uluslararası bir oyuncu olma yolunda ilerliyor.

03
HEDEF

"Avrupa'nın en çok tercih edilen 'özel ve zayıf kablo' üreticisi olmak. Müşteri ve pazar ihtiyaçlarına odaklı hizmet anlayışı ve esnek servisini optimum ürün kalitesiyle birleştiren Kablotek, Avrupalı rakiplerinin bir adım önüne geçerek örnek alınacak firma olma hedefine ulaşmak için çalışıyor.

04